Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 1 cylinders, 4-stroke, Single |
| Capacitate cilindrica | 124 cc(7.58 cubic inches) |
| Bore × stroke: | 55 mm × 52.4 mm (oversquare - shortstroke) |
| Racire | Air cooled |
| Putere | 11.83 HP(8.7 kW)@ 8500 rpm |
| Cuplu | 9.8 Nm(1 kg-m)@ 7500 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| SOHC, variable | |
| Valve / Cilindu | 2 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Carburetor |
| Tip aprindere | Digital CDI |
| Diametru palnie | 28 mm |
| Compresie | 9.6:1 |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 5-speed |
| Ambreiaj | Wet, multiple discs, cable operated |
| Transmisie | Chain |
| Fise bujii | NGK, CR8E |
| Ulei recomandat | Semi-Synthetic, 10W/40 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Dimensiuni motocicleta | |
| Lungime | 2149 mm |
| Latime | 780 mm |
| Inaltime | 1049 mm |
| Wheel base: | 1470 mm |
| Trail: | 119 mm |
| Garda sol | 155 mm |
| Inaltime scaun | 680 mm |
| Greutate | |
| Cu lichide | 151 kg |
| Dry weight: | 135 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | steel, Double cradle frame |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Cursa suspensie | 140 mm |
| Unghi furca | 34° |
| Frana | Single Disk, Ø250 mm |
| Anvelopa | 90 / 90 R17 R |
| Presiune | 1.45 bar |
| Spate | |
| Suspensie | twin shock, Swingarm |
| Cursa suspensie | 75 mm |
| Frana | Drum, Ø130 mm |
| Anvelopa | 130 / 90 R15 R |
| Presiune | 1.72 bar |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Putere / Greutate | 0.06 HP/kg(17.36 kg/HP) |
| 0-100 km/h | 8.2 sec |
| Viteza maxima | 104 km/h |
| Rezervor | 13 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |