Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 4 cylinders, 4-stroke, Inline |
| Capacitate cilindrica | 592 cc(36.17 cubic inches) |
| Bore × stroke: | 60 mm × 52.4 mm (oversquare - shortstroke) |
| Racire | Water cooled |
| Putere | 81.44 HP(59.9 kW)@ 10500 rpm |
| Cuplu | 54 Nm(5.51 kg-m)@ 8000 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| DOHC, variable | |
| Valve / Cilindu | 4 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Carburetor |
| Tip aprindere | TCI (Transistor Controlled Ignition) |
| Diametru palnie | 34 mm |
| Compresie | 11:1 |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 6-speed |
| Ambreiaj | Wet, multiple discs, cable operated |
| Transmisie | Chain |
| Fise bujii | NGK, DR8ES |
| Ulei recomandat | Semi-Synthetic, 10W/40 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Wheel base: | 1425 mm |
| Trail: | 91 mm |
| Inaltime scaun | 760 mm |
| Greutate | |
| Cu lichide | 214 kg |
| Dry weight: | 192 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | iron, Double cradle frame |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Cursa suspensie | 140 mm |
| Unghi furca | 63° |
| Frana | Twin Disk, Ø260 mm |
| Anvelopa | 110 / 90 R16 V |
| Presiune | 2.2 bar |
| Spate | |
| Suspensie | mono shock, UNI-TRAK |
| Cursa suspensie | 130 mm |
| Frana | Disk, Ø240 mm |
| Anvelopa | 130 / 90 R16 V |
| Presiune | 2.2 bar, with pillion: 2.5 bar withpilion |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Putere / Greutate | 0.28 HP/kg(3.57 kg/HP) |
| 0-100 km/h | 4.4 sec |
| Viteza maxima | 214 km/h |
| Rezervor | 18 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |