Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 1 cylinders, 4-stroke, Single |
| Capacitate cilindrica | 652 cc(39.84 cubic inches) |
| Bore × stroke: | 100 mm × 83 mm (oversquare - shortstroke) |
| Racire | Water cooled |
| Putere | 42.15 HP(31 kW)@ 6500 rpm |
| Cuplu | 46 Nm(4.69 kg-m)@ 5000 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| DOHC, variable | |
| Valve / Cilindu | 4 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Carburetor |
| Tip aprindere | Digital CDI |
| Diametru palnie | 40 mm |
| Compresie | 9.5:1 |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 5-speed |
| Ambreiaj | Wet, cable operated |
| Transmisie | Chain |
| Fise bujii | NGK, DPR8EA-9 |
| Ulei recomandat | Semi-Synthetic, 10W/40 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Dimensiuni motocicleta | |
| Lungime | 2205 mm |
| Latime | 940 mm |
| Inaltime | 1346 mm |
| Wheel base: | 1496 mm |
| Trail: | 112 mm |
| Garda sol | 239 mm |
| Inaltime scaun | 870 mm |
| Greutate | |
| Cu lichide | 189 kg |
| Dry weight: | 168 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | steel, Double cradle frame |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Cursa suspensie | 220 mm |
| Unghi furca | 28° |
| Frana | Single Disk, Ø280 mm |
| Anvelopa | 90 / 90 R21 |
| Presiune | 1.5 bar |
| Spate | |
| Suspensie | mono shock, Swingarm |
| Cursa suspensie | 200 mm |
| Frana | Disk, Ø240 mm |
| Anvelopa | 130 / 80 R17 |
| Presiune | 1.5 bar, with pillion: 2 bar withpilion |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Putere / Greutate | 0.16 HP/kg(6.10 kg/HP) |
| Viteza maxima | 154 km/h |
| Rezervor | 23 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |