Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 2 cylinders, 4-stroke, V-twin |
| Capacitate cilindrica | 2053 cc(125.44 cubic inches) |
| Bore × stroke: | 103 mm × 123.2 mm (undersquare - longstroke) |
| Racire | Water cooled |
| Putere | 103.33 HP(76 kW)@ 4800 rpm |
| Cuplu | 177 Nm(18.05 kg-m)@ 3200 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| OHV, variable | |
| Valve / Cilindu | 4 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Fuel injection |
| Tip aprindere | Digital CDI |
| Diametru palnie | 46 mm |
| Compresie | 9.5:1 |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 5-speed |
| Ambreiaj | Wet, multiple discs, cable operated |
| Transmisie | Belt |
| Fise bujii | NGK, NGK IZFR6F-11 |
| Ulei recomandat | Synthetic, 10-40 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Dimensiuni motocicleta | |
| Lungime | 2535 mm |
| Latime | 1025 mm |
| Inaltime | 1155 mm |
| Wheel base: | 1735 mm |
| Trail: | 182 mm |
| Garda sol | 135 mm |
| Inaltime scaun | 680 mm |
| Greutate | |
| Cu lichide | 371 kg |
| Dry weight: | 340 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | steel, Single cradle frame |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Cursa suspensie | 150 mm |
| Unghi furca | 32° |
| Frana | Single Disk, Ø300 mm |
| Anvelopa | 150 / 80 R16 R |
| Spate | |
| Suspensie | mono shock, Swingarm |
| Cursa suspensie | 100 mm |
| Frana | Disk, Ø320 mm |
| Anvelopa | 200 / 60 R16 R |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Putere / Greutate | 0.20 HP/kg(4.88 kg/HP) |
| Rezervor | 20.8 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |