Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 4 cylinders, 4-stroke, Inline |
| Capacitate cilindrica | 1052 cc(64.28 cubic inches) |
| Racire | Water cooled |
| Putere | 148.88 HP(109.5 kW)@ 10500 rpm |
| Cuplu | 110 Nm(11.22 kg-m)@ 8500 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| DOHC, variable | |
| Valve / Cilindu | 4 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Carburetor |
| Tip aprindere | TCI (Transistor Controlled Ignition) |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 6-speed |
| Ambreiaj | Wet, cable operated |
| Transmisie | Chain |
| Fise bujii | NGK, CR9E |
| Ulei recomandat | 10W/40 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Inaltime scaun | 780 mm |
| Greutate | |
| Dry weight: | 233 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | steel, twin spar |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Frana | Twin Disk |
| Anvelopa | 120 / 70 R17 ZR |
| Presiune | 2.9 bar |
| Spate | |
| Suspensie | mono shock, Swingarm |
| Frana | Disk |
| Anvelopa | 170 / 60 R17 ZR |
| Presiune | 2.9 bar |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Viteza maxima | 285 km/h |
| Rezervor | 24 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |