Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 4 cylinders, 4-stroke, Inline |
| Capacitate cilindrica | 599 cc(36.6 cubic inches) |
| Bore × stroke: | 64 mm × 46.6 mm (oversquare - shortstroke) |
| Racire | Oil/air cooled |
| Putere | 97.21 HP(71.5 kW)@ 11500 rpm |
| Cuplu | 62.76 Nm(6.4 kg-m)@ 9500 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| DOHC, variable | |
| Valve / Cilindu | 4 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Carburetor |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 6-speed |
| Ambreiaj | Wet, multiple discs, cable operated |
| Transmisie | Chain |
| Fise bujii | NGK, CR9E |
| Ulei recomandat | 10W/40 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Inaltime scaun | 770 mm |
| Greutate | |
| Dry weight: | 195 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | aluminium, twin spar |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Frana | Twin Disk |
| Anvelopa | 120 / 60 R17 |
| Presiune | 2.5 bar |
| Spate | |
| Suspensie | mono shock, Swingarm |
| Frana | Disk |
| Anvelopa | 160 / 60 R17 |
| Presiune | 2.9 bar |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Rezervor | 18 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |