Motor si transmisie |
|
| Motorizare | 4 cylinders, 4-stroke, Inline |
| Capacitate cilindrica | 749 cc(45.76 cubic inches) |
| Bore × stroke: | 73.8 mm × 43.8 mm (oversquare - shortstroke) |
| Racire | Water cooled |
| Putere | 114.21 HP(84 kW)@ 12600 rpm |
| Acceleratie | Cable operated |
| Valve | |
| DOHC, variable | |
| Valve / Cilindu | 4 |
| Combustibil si aprindere | |
| Scanteie / Cilindru | 1 |
| Sistem alimentare | Fuel injection |
| Tip aprindere | Digital CDI |
| Montarea motorului | Transverse |
| Sistem de ungere | Wet sump |
| Cutia de viteze | Manual 6-speed |
| Ambreiaj | Wet, multiple discs, cable operated |
| Transmisie | Chain |
| Fise bujii | NGK, CR9EB |
| Ulei recomandat | 15W/50 |
| Pornire | Electric |
Dimensiuni |
|
| Dimensiuni motocicleta | |
| Lungime | 2026 mm |
| Latime | 820 mm |
| Garda sol | 135 mm |
| Inaltime scaun | 805 mm |
| Greutate | |
| Dry weight: | 185 kg |
Cadru si suspensie |
|
| Cadru | steel, Trellis frame |
| Fata | |
| Suspensie | Cartridge |
| Frana | Twin Disk, Ø310 mm |
| Anvelopa | 120 / 65 R17 |
| Presiune | 2.5 bar |
| Spate | |
| Suspensie | mono shock, Mono arm |
| Frana | Disk, Ø210 mm |
| Anvelopa | 190 / 50 R17 |
| Presiune | 2.3 bar |
|
Other
|
|
| ABS | No |
| Viteza maxima | 250 km/h |
| Rezervor | 19 l |
| Nr. Locuri | 2 persoane |